Григор Димитров най-после спечели мач в основната схема на турнир на червени кортове. Той го стори в първия кръг на втория за годината турнир от Големия шлем - "Ролан Гарос", справяйки се с 317-ия в света Янко Типсаревич с 3:2 сета, съобщава Gong.bg.
.@GrigorDimitrov Survives
— ATP Tour (@ATP_Tour) 26 май 2019 г.
The outlasts Janko Tipsarevic 6-3, 6-0, 3-6, 6-7(4), 6-4. #RG19 pic.twitter.com/bSPqrlD0QI
В над тричасова битка на клея в Париж първата ни ракета надделя с 6:3, 6:0, 3:6, 6:7, 6:4 и продължава във втория кръг. Там обаче го чака много сериозно препятствие. На пътя му излиза един от фаворитите в надпреварата Марин Чилич, който се справи с италианеца Томас Фабиано.
За Григор това е първа победа на клей този сезон от турнира в Барселона. След това последваха загуби в първия кръг на турнирите в Мадрид, Рим и Женева, макар в Швейцария да преодоля двама съперници, но в квалификациите.
Последни новини
Прочети още
В Сливен предстои облагородяване в „Комлука“
18:30, 31 май 26„Панорама на образованието 2026“ в Сливен
08:30, 13 юни 26Бърза доставка до Англия за модерния eCommerce бизнес
18:10, 17 юни 26Отборът на Община Сливен с впечатляващ дебют на XXII Международен спортен фестивал в Албена
18:10, 22 юни 26Реклама